Sıkça Sorulan Sorular

Markalı mobilya kullanmanın avantajları nelerdir?

Markalı mobilya firmaları; belirli sistemler, standartlar, sosyal sorumluluklar ve kalite standartları çerçevesinde çalışmalar gerçekleştirdiği için, tüketicinin güvenle kullanmasını sağlıyor. Satış sonrası servis hizmetleri ise kullanım süresince müşteride oluşturduğu güven sayesinde tercih sebepleri arasında yer alıyor. Öte yandan markalı mobilyanın sunduğu fiyat-kalite ilişkisi kullanıcı tarafından güven algısı yaratıyor.

Ahşap mobilyalarınızı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Dolap kapakları iyi kapanmalı.Çekmeceler kolay sürülebilmeli.Çekmece içleri temiz olmalı; (kıymık, budak vb. içermemeli.)Uzun olan raflarda orta destek bulunmalı.Sürgülü kapılar ve dolaplar gıcırdamamalı ve kolayca sürülebilmeli.Uzun kapılar sağlam menteşelerle iyice desteklenmeli.Mobilyanın konstrüksiyonu sağlam ve güvenli olmalı.İç yüzey köşeleri pürüzlü olmamalı.Masa ayakları yere tam basmalı ve birbirleriyle tam uyumlu olmalı.

Kumaş kaplı mobilya alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Oturumu rahat, arkalığı çıkıntısız ve düzgün olmalı.İskeleti kuvvetli olmalı; gıcırdamamalı, sallanmamalı.İskelet ve köşeler kumaş ile iyi bir şekilde kaplanmış olmalı.Köşeler iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmalı.Dikişler ve biyeler düzgün olmalı.Desenler ortalanmış olmalı ve çizgiler, dikişler uyumlu olmalı.Minderler esnek olmalı, koltukla tam uyumlu olmalı.Kanepe ve koltuk üzerindeki düğmeler güvenli bir biçimde dikilmiş olmalı.Sürekli kullanılacak olan ürünler sağlam ve sık dokunmuş olmalı.Temizlemek üzere çıkarılabilecek parçalar yırtılmayacak bir üründen yapılmış olmalı.Her pozisyon için oturma dengesi iyi sağlanmış olmalı.

Mermer Ürünlerimiz İçin;

Mermerleri çizilmelere karşı koruyun. Sivri ve keskin uçlu cisimler, mermer ürünlere zarar verebilir.

Ürünümüz doğal bir taş , sert bir malzemedir. Taşınırken , kullanılırken kırılma ihtimali bulunmaktadır. Dengelenmeden itme , yer değiştirme hareketleri ürünümüzü kırabilir.

Mermer doğal yapısı sıvıları emebilir; kahve, portakal suyu, şarap gibi sıvılar dökülür dökülmez ılık bir bez yardımıyla vakit geçirmeden temizleyin. Bunun dışında güçlü pigmentlere sahip olan kahve, kimyon, köri gibi baharatlar ve yeşil sebzeler mermer ile temas eder etmez bekletmeden temizlenmedir.

Mermeri temizlemek için ılık su ve sabun kullanın. Fırçalar ve yumuşak olmayan temizlik aparatları, mermerin çizilmesine neden olur.

Temizlikten sonra mermer üzerinde ıslak alanlar bırakmamaya özen gösterin ve yumuşak bir bez ile mermeri mutlaka kurulayın.

Ağır kirlerde, mermer yüzeyler için hazırlanmış özel leke giderici solüsyonlar ya da seyreltilmiş bulaşık deterjanı kullanılabilir.

Sirkeden uzak durun. Birçok yüzey için doğal bir temizlik maddesi olan sirke oluşturduğu korozyon nedeniyle mermerler için uygun değildir.

Mermerlerinizi parlatmak istiyorsanız güderi kullanın. Güderi bezler mermer yüzeyleri parlatmak için en hızlı çözümdür.

Küçük çizikler için sabunlu ve ılık bir bez yardımıyla sürtünme oluşturacak şekilde basınç uygulayarak silin. Daha sonra yüzeyi kurulayın.