Nill’s, kökleri 1958 yılına dayanan, 2007 yılından beri İnegöl’de mobilya ve dekorasyon alanında faaliyet gösteren Türk mobilya üreticisidir. Nill’s Mobilya, Nesli Mobilya A.Ş.’nin bir markasıdır.

KURULUŞ – İLK KUŞAK

1958’de Türkiye’nin ilk mobilya alışveriş ve mağaza merkezlerinden Ankara Siteler’in kuruluşunda pay sahibi olan ilk kuşağın faaliyetleri Nill’s ve alt markalarının dekorasyon serüveninin başlangıcı olarak kabul edilir. Bu süreçte TBMM’nin mobilya ve dekorasyon işlerine de dahil olunmuş, burada yapılan çalışmalar mobilyacılık sektöründe devam etme kararı alınmasında etkili olmuştur.

1958 yılında Ahmet Ortakcı’nın öncülüğünde mobilya üretimine başlanmış ve yarım asrı geçen Nill’s kalitesinin temelleri bu şekilde atılmıştır.

İLK MARKA

1966 yılında Özen Kardeşler Mobilya olarak tescil edilen ilk marka, Ankara’da özgün mobilya tasarımları yapmaya başlamış ve Nill’s’in bu sektördeki ilk adımları olarak tarihe geçmiştir. Şirket, Türkiye’de hızla gelişen mobilya sektöründeki faaliyetlerini bu yıldan itibaren sürekli geliştirilmiş, ürün portföyü oluşturmuş ve her yıl yeni ürünlerle koleksiyonunu büyütmüştür.

İKİNCİ KUŞAK – İNEGÖL’E YOLCULUK

1983 yılına gelindiğinde, Türk mobilya sektörünün doğal kümelenme merkezi İnegöl’de, kaynaklara, limanlara ve hammaddeye yakınlığı dolayısıyla yeni merkez faaliyetlerine burada devam edilmesine karar verildi ve ikinci kuşak inisiyatif alarak şirketin üretim tesisini ve merkezini Bursa İnegöl’e taşıma kararı almıştır. Bu adımın ardından ahşap mobilya üretiminde dünya standartlarını takip eden bir marka yaratma hedefi büyütülerek gerçekleştirilmeye başlandı.

2007 – NILL’S’IN DOĞUŞU

2007 yılında pazardaki yeni gelişmeler, inovatif dönüşümler ve yepyeni fırsatlar ışığında yenilenen üretim tesisleri, yeni bir yönetim anlayışı, yenilikçi bir bakış açısı, işinin ehli çalışan kadrosu ve özgün koleksiyonlarla yarım asırlık sağlam ve derin kökler üzerine Nill’s markası inşa edilmiştir.

Şirketin milenyumla birlikte ihtiyaç haline gelen markalaşma çalışmaları ve üst sınıf ahşap mobilyanın hem Türkiye hem dünyanın geneline ulaştırma faaliyetlerinin genişletilmesi fikriyle yaratılan Nill’s markası, Aziz Ortakcı’nın öncülüğünde kurulmuş ve yıllar içerisinde kendi segmentinde dünya kalite standartlarında üretim yapan bir markaya dönüştürülmüştür.

2015 – MAĞAZALAŞMA ADIMLARI

20.000 metrekarelik kapalı bir üretim alanına sahip olan Nill’s, kendi özgün çizgisiyle yatak odaları, yemek odaları, TV üniteleri, oturma grupları ve köşe takımları gibi mobilya çeşitlerinde uzmanlaşmış bir markadır.

2015 yılında Türkiye’nin dört bir yanında Nill’s kalitesini ve uzmanlığını nihai tüketiciyle buluşturma amacıyla başlatılan mağazalaşma süreciyle mağaza ağı her geçen gün genişletilmektedir. Bugün Nill’s markası Ankara, Kayseri, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Denizli, Samsun, Antalya, Bursa, Hatay, Konya ve İnegöl olmak üzere toplam 14 satış noktasına sahiptir.

ÜÇÜNCÜ KUŞAK – NILL’S DÜNYAYA AÇILIYOR

Ailenin üçüncü kuşağını temsil eden, Fatih ve Yusuf Ortakcı yönetiminde dünyaya açılma hedefiyle yolculuğuna devam eden Nill’s, ilk durak olarak Arnavutluk’u tercih etmiştir. Başkent Tiran’da mağaza ve depo kurulumunu tamamlayan Nill’s, yakın zamanda tamamlayı hedeflediği Romanya mağaza yatırımıyla Avrupa’daki yolculuğunu genişletmeyi amaç olarak görmektedir.

50 yılı aşkın derin tecrübe üzerine kurulmuş olan Nill’s, dünya mobilya pazarında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmekte ve uluslararası bilinirliğe sahip bir mobilya üreticisi olarak özgün, yenilikçi ve açık fikirli bir anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.