Nill’s, mobilya sektöründe 50 yılı aşkın deneyime sahip bir firma; müşterilerine kaliteli ve estetik ürünler sunarak, yaşam alanlarını daha konforlu ve şık hale getirmelerine yardımcı olmaktadır.

Temel prensibi, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak olan Nill’s, üretim sürecinde en kaliteli malzemeleri kullanırken, uzman tasarım ekibi ile özenle tasarlanan ürünler sunar. Geniş ürün yelpazesi ile yaşam alanlarını kişiselleştirmenize yardımcı olur.

Her bir üründe estetik ve fonksiyonelliği bir araya getiren; her detayın özenle düşünüldüğü tasarımlar, yaşam alanlarınızda şıklığı ve rahatlığı bir arada sunarak, mekanın sizi yansıtmasını sağlar.

“A Reflection of You”

Marka Öyküsü

1958

Ahmet Ortakcı, 1958 ila 1961 yılları arasında III. TBMM binasının yapımı ve mobilyalarının uygulanması sürecinde sektöre çıraklıktan başlamış ve bu yolla Alman ustalardan öğrendiği mobilya üretim ve uygulama tekniklerini geliştirerek, kendi serüvenini şekillendirmeye başladı. Bu yıldan itibaren, İstanbul Kapalıçarşı’da iş birliği yaptığı bir toz boya imalatçısından tedarik ettiği malzemelerle ahşap boya imalatına başlayan Ahmet Ortakcı, 1965 Yılında Özen Kardeşler Mobilya şirketinin kurulmasıyla birlikte bu serüveni yepyeni bir boyuta taşıdı. Yıllar geçtikçe, yenilik ve yenilenme ilkesiyle bugünlere kadar gelindi.

1965

Nill’s Mobilya’nın ilk adımları olarak sayabilece- ğimiz markalaşma yolculuğu 1965 yılında Anka- ra’da başladı. TBMM mobilyalarının üretiminde edindiği tecrübeler ve mobilya boyası imala- tındaki kazandığı yetenekler ve piyasada adının bu konularda sıkça duyulması sonrasında çı- raklıktan ustalığa adım atan kurucumuz Ahmet Ortakcı bu yıl içerisinde Özen Kardeşler ismiyle; boya, cila ve ev mobilyası ekseninde bir imala- ta başladı. Sonrasında Özen Kardeşler; yarınını dünden planladığımız dev bir operasyona dö- nüşen Nill’s Mobilya’nın temelini oluşturdu.

1965 – 1980

Tutkusunu keşfeden Ahmet Ortakcı; İstanbul, İnegöl ve Ankara ekseninde ticari iş birliklerini hızla arttırarak kabına sığmayan keşiflere ve yön veriyordu. Bu faaliyetler içirişinde Bursa’nın İnegöl ilçesi önemli bir yer alıyordu. İnegöl’deki mobilyacılar ile yapılan iş birlikleri yıllar geçtikçe Ahmet Ortakcı’nın gündemine daha fazla giri- yordu, çünkü İnegöl’deki lojistik avantajlar, ham- maddenin yakın oluşu ve gittikçe nitelikli olan işgücü bu şehirdeki mobilya imalatının artaca- ğını gösteriyordu.

1980

Yıl 1980 gösterdiğinde, Ahmet bey yatırımlarını İnegöl’e kaydırarak Nil Mobilya adında yeni bir şirket kurdu ve burada klasik tarzda ev mobilya- sı imalatına başladı.

1982

Yıl 1980 gösterdiğinde, Ahmet bey yatırımlarını İnegöl’e kaydırarak Nill’s Mobilya markası ile İnegöl’de yapılan üretim yatırımlarının neticesi olarak üretilen ürünlerin doğru bir şekilde teşhir edilmesi ve müşteri- lere sunumu açısından farkındalık elde etmek için, 1982 yılında geleneksel pazarlama dışında güncel mağazacılığa adım atılarak, ilk mağaza açılmış oldu.

1986

Ahmet Ortakcı’nın bu yıllar zarfında organizas- yonu bir aile şirketine dönüştürmeye başladığı- nı görüyoruz. Oğlu Aziz Ortakcı ile işlerin birlikte yürütülmesi kurum içi faaliyetlerin daha kont- rol edilebilir ve takip edilebilir olmasını sağlıyor. 1996 yılına kadar Aziz Ortakcı’nın kurumu daha organize bir şekilde yönetmeye başlaması ile- riki zamanlar için Ahmet Ortakcı’nın kendisine güvenini sonuna kadar kazanıyor ve bu durum markanın geleceğini tamamen değiştirecek en büyük adımlardan bir tanesi oluyor.

1996

Takvimler 1996 yılını gösterdiğinde Aziz Ortakcı işlerin tamamını devralıyor ve şirket 2. kuşağa başarı bir şekilde aktarılmış oluyordu. Bu 10 yıllık süre zarfında Ahmet Ortakcı tüm bilgi ve tec- rübesini Aziz Ortakcı’ya aktarmış ve Aziz Bey’de mobilya üretiminden duyduğu haz ve mera- kı sektöre kattığı yeniliklerle ortaya koymuştur. Dünya trendlerinin 2000’lere uzanan yolculu- ğunda daha yenilikçi ve entegre bir oryantas- yona gideceğini öngörerek kapsamlı bir mobil- ya üretimine geçildi. Üretim bandımız bir önceki yıllara göre çok daha hızlı, profesyonel ve ku- rumsal bir yapıya dönüştü.

2001

Aziz Ortakcı uluslararası satış yapma imkâ- nı sağlayan yurtiçi fuarlarına katılarak ihracat anlamında ilk adımlarını attı. Fuarlarda tasa- rımlarını sergilemek ve potansiyel müşteriler ile bağlantı kurmak için büyük bir avantaj yakala- mış oldu. İhracat faaliyetlerini hızla genişletti ve farklı ülkelerdeki perakende mobilya satan firmalarla bağlantılar kurarak bu pazarlarda var olmayı başardı. Müşteri memnuniyetine büyük bir önem veren firma satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile de müşterilerinin güvenini kazandı ve uluslararası mobilya endüstrisinde Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etme noktasına geldi.

2006

Aziz Ortakçı’nın yenilikçi fikirleri, enerjisi, genç bir girişimci olması ve ikinci kuşak olarak bayrağı devralması, bu sürecin yeni bir döneme girildi- ğini ve daha heyecanverici serüvenlerin baş- layacağının işareti oldu. Aziz Ortakcı şirketini, Nill’s Furniture Design markasını kurup, yenilikçi ve öncü bir mobilya firması haline getirerek sektörde konumlandırmayı başardı. Yeni mo- dern ahşap koleksiyonlar, ilham verici reklam kampanyaları ve etkileyici mağaza konseptleri ile tüketicilerin dikkatini kısa bir sürede çekme- yi başardı. Firma büyüme ve gelişme hedef- leri doğrultusunda modern bir üretim tesisini hayata geçirmeye karar verdi. Bu yeni üretim tesisi on iki bin metrekare alanda son teknoloji ekipmanlarla donatıldı. Yüksek kaliteli malzeme- ler kullanılarak üretilen mobilyalar bu modern üretim tesisinde daha hızlı ve hassas bir şekilde pazara sunuluyordu. Ünlü tasarımcıların hazır- ladığı kreasyon yeni fabrikanın getirdiği imkan- larla birlikte daha da yaratıcı ve yenilikçi ürün- ler geliştirmeye yardımcı oldu. Böylelikle Nill’s markası altında ilk koleksiyon oluşturulmuş oldu. Müşterilerin beklentilerini aşan özgün ve şık ta- sarımlar yeni marka yatırımıyla birlikte İstanbul Mobilya fuarında ilk kez görücüye çıktı ve lans- manı yapıldı.

2009

Girişimlerine ara vermeden devam eden Aziz Ortakcı, fabrika alanını on beş bin metrekare- ye çıkararak ev mobilyasının tamamını kendi bünyesinde üretme amacı ile yeni koltuk üre- tim tesisi yatırımını tamamladı. Bu fabrikanın kurulumu ve modern üretim süreçleri işçilik ve teknolojinin mükemmel bir uyumda ilerlemesi- ni sağladı. Panel mobilya, boya hattı ve koltuk üretim tesisinin birlikte entegre çalışması sonu- cu koleksiyonlar artık tam anlamı ile bir konsept haline dönüşmeye başladı.

2011

Aile şirketlerinin sürekliliği genellikle yeni kuşakla- rın şirket yönetimine dahil olması ile sağlanır. Bu şirketin gelişimine ve yenilikçi bakış açısına katkı sağlarken aynı zamanda aile değerlerinin ve mirasının korunmasına yardımcı olur. Üçüncü kuşağın şirketin bünyesine dahil edilmesi, uzun vadeli strateji ve yatırım hedeflerine ulaşmasında önemli bir adım olabilir. Yıl 2011 olduğun- da Fatih Ortakcı bir taraftan eğitimine devam ederken bir yandan da şirketin belirli bölümle- rinde görev almaya ve ikinci kuşak üçüncü ku- şak ile birlikte çalışmanın tecrübesini ilk defa bu
yıl deneyimlemeye başladı.

2014

Nill’s koltuk üretim kapasitesini arttırmak amacı ile mevcut taleplerin yoğunlaşmasından dolayı yeni bir koltuk fabrikası ek tesisi kurmuştur. Bu ku- rulan yeni fabrikanın toplam hacme yansıması metrekare bazında fabrikayı 20.000 metrekare kapalı alana çıkarmıştır. Yapılan yatırımlara firmanın fabrika inşaatı ve son teknoloji makina- larla desteklenmesi, ürünlerin hem uluslararası standartlara çok daha uygun, hem de mevcut talepleri karşılama konusunda çok daha elverişli hale gelmesi sağlanmıştır.

2016

Sistem Kurulumu ve MRP / ERP Teknolojisi ile Markanın Mağazalaşması

Günümüz iş dünyasında, işletmelerin başarılı olabilmesi için etkili bir sistem kurulumu ve doğru muhasebe yönetimi büyük önem taşımaktadır. İşletmelerin büyümesini sağlamak, verimliliği artırmak ve rekabette öne geçmek için iş süreçlerini optimize etmek gerekmektedir. Bu noktada, MRP / ERP sistemleri, işletmelerin ihtiyaç duyduğu tüm muhasebe işlemlerini entegre bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

MRP / ERP sistemleri, işletmelerin finansal işlemlerini, envanter yönetimini, satış ve satın alma süreçlerini, müşteri ilişkilerini ve daha birçok iş sürecini tek bir platformda bir araya getirir. Bu sayede, işletmeler tüm verileri anlık olarak takip edebilir, finansal durumlarını daha iyi analiz edebilir ve karar alma süreçlerini hızlandırabilirler. Ayrıca, MRP / ERP sistemi sayesinde işletmelerin maliyetlerini azaltması, verimliliklerini artırması ve rekabet avantajı elde etmesi mümkün olur. Bir işletme, başarılı bir şekilde büyüyebilmek için sadece etkili bir sistem kurulumu yeterli değildir. Aynı zamanda, markanın mağazalaşması da büyük önem taşır. Markanın mağazalaşması, işletmenin fiziksel mağazalar açarak daha fazla müşteriye ulaşmasını ve marka değerini artırmasını sağlar. Mağazalaşma sürecinde, doğru yer seçimi, mağaza tasarımı, ürün sergileme ve müşteri deneyimi gibi faktörler büyük önem taşır.

İşletmenin markanın mağazalaşması sürecinde, MRP / ERP sistemi de büyük bir yardımcı olabilir. MRP / ERP sistemleri, mağazaların finansal işlemlerini, stok yönetimini, satış verilerini ve müşteri ilişkilerini entegre bir şekilde yönetir. Bu sayede, işletme tüm mağazalarının performansını anlık olarak takip edebilir, stok yönetimini daha etkili bir şekilde yapabilir ve müşteri ilişkilerini daha iyi yönetebilir. Sonuç olarak, sistem kurulumu ile markanın mağazalaşması birbirini tamamlayan önemli faktörlerdir. Markanın mağazalaşması ile marka değerini artırabilirler. Bu nedenle, işletmelerin bu iki faktöre önem vermesi ve doğru stratejileri belirlemesi büyük önem taşır.

Gelişen marka dinamiği, üretimden son kullanıcıya ulaşan operasyonu, etkili şekilde tanzim ve takip gerektirdiğini fark eden Fatih Ortakcı altyapı ve sistem yatırımları için 2013’te kolları sıvadı. MRP / ERP sistemleri yatırımı ile üretim, mağazalaşma ve kurumsallaşma konusunda şirketin stratejik temelleri atılmış oldu. 2013 ila 2016 yılları arasında sistem operasyonunun tamamlanması ve geliştirilmesi sağlandı. 2015 yılında açılan İnegöl Mobiliyum mağaza, mağazalaşma konusunda yapılacak olan yatırımların pilot bölgesi olarak belirlendi. 2016’dan itibaren de tüm Türkiye de mağazalaşma yapılanması başlamış oldu.

2018 – 2023

Markalaşma ve kurumsallaşma yolculuğu birçok disiplini bir araya toparlarken üçüncü kuşağın diğer üyeleri Yusuf Ortakcı (2018) ve İç Mimar Ahmet Ortakcı’da (2023) firma bünyesine dahil oldular. Ayrıca mağazalaşma yatırımları- nın en büyük adımlarından biri olan ilk yurtdışı direk yatırım mağazası Arnavutluk / Tiran bölgesinde açılmış oldu. Bu mağaza şirketin devam edecek yurtdışı mağaza yatırımla- rının pilot mağazası olarak belirlendi. Bu sebepten 2023 yılı itibari ile alınan karar doğrultusunda 2024 yılında açılacak olan Romanya’nın Köstence ve Craiova şehirlerinde mağaza yatırımlarının başlamasına vesile oldu. Şirket bugün itibari ile planlanan mağazalarda dahil 17 alanda münhasır satış noktasına sahip. 30 un üzerinde aktif satış yaptığı farklı ülkelerdeki ihracat bölgeleri geliştirmiş. 10 un üzerinde 5 yıldızı otel projesine imza atmış. Halihazırda markalaşma sürecine büyük önem veren bir konumda bulunan. Gelecekte de vizyonunu geliştirerek Türkiye ve dünyada en önemli mobilya markalarından biri olma yolunda kararlı bir şekilde ilerlemektedir.

2024

Üçüncü kuşağın hedefi Avrupa…

Nill’s Mobilya 3. kuşak yöneticilerin işin başına geçmesiyle birlikte, uluslararası pazarlara açılma stratejisi, şirketin büyüme ve gelişim yolculuğunda önemli bir adımı temsil ediyor. Bu strateji, markanın global bir oyuncu haline gelme hedefini göstermektedir. Arnavutluk’ta açılan mağaza bu sürecin başlangıcı olmuştur. Nill’s Avrupa pazarına giriş yaparak dış ticaret konusunda ciddi adımlar atmıştır. Ardından Romanya’da açılan iki yeni mağaza, Nill’s Mobilya’nın Avrupa’daki varlığını daha da pekiştirerek uluslararası alandaki büyümesine katkıda bulunmuştur. Bu tür bir genişleme, şirketin ürünlerini daha geniş bir müşteri kitlesine sunmasına olanak tanırken, aynı zamanda marka bilinirliğini ve pazar payını artırma fırsatı sunmaktadır.

Farklı pazarlara giriş yaparken, yerel tüketici tercihleri, kültürel farklılıklar ve düzenleyici gereklilikler gibi unsurları dikkate alan Nill’s Mobilya; bu nedenle, üretim hatlarında ve depolama alanlarında yeni yatırımlar yaparak operasyonel hizmet gücünü arttırmış ve dünya standartlarının üzerine taşımıştır. Nill’s Mobilya’nın bu uluslararası genişleme hamlesi, şirketin uzun vadeli büyüme vizyonunun bir parçası olarak görülmektedir.

Projeler

Baştan Sona Akıcı Süreçler

Nills Proje Üretimi, projelerinizin karmaşık ve zaman alıcı tedarik süreçlerini ortadan kaldıra- rak, mobilya, koltuk, aydınlatma, ve aksesuar dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesini tek bir çatı altında sunar. Ürünlerin renk ve malze- melerini geniş kartela seçenekleriyle karar vere- rek, mekan tasarımına kişisel beğenilerinizi yansıtmaya katkı sağlar.

Kişiye Özel Koleksiyonlar

Projelerinizin benzersizliğini ve markanızın karakterini yansıtan tasarımlar sunuyoruz. Özelleştirme seçeneklerimiz, malzeme, boyut, bileşen ve kaplamayı kapsayarak, projelerinize özel çözümler sağlar. Ayrıca, birçok tasarımımızın yeniden yapılandırılabilir olması, mekanınızın ihtiyaçlarına göre esneklik sunar.

Üretim Kontrolü

Nills Proje Üretiminde, geniş üretim kabiliyeti farklı üretim süreçlerini bir arada barındıran üretim tesisleriyle aynı kalite standartlarını koruyarak hem panel hem yumuşak grup olmak üzere tercihlerinizi kontrollü biçimde tedarik etme fırsatı bulursunuz.

Yerel Hizmet, Küresel Standartlar

Nills Proje Üretimi olarak, yerel ve küresel pazarlarda geniş bir ağa sahip olmanın avantajlarını sağlıyoruz. Projeleriniz için her zaman yanınızda olan yerel bir ortak olarak, dünya çapında kabul görmüş standartlarda hizmet ve ürünler sunuyoruz. Sizi, projelerinizin her aşamasında destekleyecek bir tam hizmet ekibine bağlıyoruz. Nill’s müşterilerine ve iş ortaklarına markanın değerlerini ve sunduğu özgün çözümleri tam ve eksiksiz aktarıyoruz.

Satış Noktaları ve Mağazalar

Nill’s Mobilya, Türkiye genelinde hiz- met verdiği 17 mağazası ile müşterilerine kaliteli ve modern ahşapmobilya seçe- nekleri sunmaktadır. 40’ı aşkın şehirde yer alan bu mağazalar aracılığıyla, geniş bir ürün yelpazesi ile ev ve iş yerleriniz için şık, konforlu ve fonksiyonel mobilya- ları bulabilirsiniz.

Nill’s Mobilya, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli hizmet anlayışı ve son trendleri hem belirleyen, hem takip eden tasarımlarıyla mobilya sektö- ründe öne çıkmaktadır. Her zevke ve ihtiyaca uygun çözümler sunan Nill’s Mobilya, satış sonrası destek ve garantili ürünleriyle de tercih sebebi olmaktadır.

Mükemmel Malzemeler

Nill’s Mobilya’nın kaliteye olan bağlılığı dikkatli malzeme seçimiyle başlar. Malzemelerimizi sektörün en iyilerin- den temin ederek, mevcut en kaliteli ham maddeleri arıyoruz. İster en kaliteli cam, kumaş, ister ahşap veya yüksek kaliteli metal olsun, malzemelerimiz ayrıntılara tavizsiz bir dikkat gösterile- rek seçilmektedir.

Malzeme seçiminin ardından Nill’s Mobilya’nın Geniş makina parkı farklı üretim disiplinlerini bir arada toplamak- tadır. Farklı zor projeler için hepsi bir arada takip ve kontrolü kolaylaştıran süreçleri hizmetinize sunar. Bu tekno- loji üstünlüğü yıllardır gelenekselleşen yetenekler ile el işçiliğinin en özgün örneklerini deneyimlemenize yardımcı olur. Hem güzel hem de işlevsel mobil- yalar üretmek için geleneksel teknikleri modern teknolojiyle birleştiren, Nill’s Mobilya her parça, her detayın mükemmel olmasını sağlayacak şekil- de hassasiyet ve özenle üretim yapmaktadır.

Nill’s Mobilya’nın yatırımları; rekabet avantajına ve pazarın değişen ihtiyaç- larına uyum sağlamaya olanak tanımaktadır. Bu strateji, hem ürün kalitesini hem de müşteri memnuniyeti- ni artırarak şirketin uzun vadeli başarı- sını desteklemektedir.

1.Yüksek Kaliteli Hammadde Seçimi: Mobilya üretiminde kullanılan ağaç, metal, sünger gibi hammaddelerin kalitesi, ürünün son halini büyük ölçüde belirler. Bu nedenle, Nill’s Mobilya en iyi malzemeleri seçerek önemli yatırımlar yapmaktadır.

2. Aksesuarlar ve Donanımlar: Çekme- ce rayları, menteşeler, kollar ve ayaklar gibi aksesuarlar, mobilyanın işlevselli- ğini ve kullanım kolaylığını artırır. Yüksek kaliteli aksesuarların seçimi, ürünün ömrünü uzatır ve kullanıcı deneyimini iyileştirir. Nill’s Mobilya bu konuda Alman Hettich firması ile işbirli- ği yapmaktadır.

3. Yüzey İşlemleri ve Kaplamalar: Mobilyanın estetik görünümü, yüzey işlemleri ve kaplamalarla büyük ölçüde iyileştirir. Laminant, vernik, boyama gibi işlemler hem görünümü güzelleşti- rir hem de mobilyanın yıpranma ve çizilme gibi dış etkenlere karşı daya- nıklılığını artırır.

4. Çevre Dostu Malzemeler: Sürdürüle- bilir üretim ve çevre dostu ürünler gide- rek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu nedenle, Nill’s Mobilya geri dönüş- türülebilir malzemeler ve zararsız ürün- ler kullanarak çevreye olan etkilerini azaltma yönünde yatırımlar yapmakta- dır.

5. Teknolojik Aksesuarlar: Akıllı mobil- ya trendi ile birlikte, USB portları, kablosuz şarj üniteleri gibi teknolojik aksesuarlar mobilyalara entegre edilmeye başlanmıştır. Bu tür yenilikler, kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek için önem kazanmaktadır.